Mecz pomiędzy Zaglebie Sosnowiec i Arka Gdynia zakończony wynikiem 1-3 na obiekcie ArcelorMittal Park dnia 2023-11-12 17:00

W meczu I Ligi pomiędzy Zaglebiem Sosnowiec a Arką Gdynia, to goście odnieśli zasłużone zwycięstwo. W spotkaniu, które odbyło się na stadionie ArcelorMittal Park, Arka Gdynia pokonała Zaglebie 3-1. Mimo remisu 1-1 na przerwę, to drużyna z Gdyni okazała się bardziej skuteczna w drugiej połowie, zdobywając kolejne dwie bramki i zapewniając sobie trzy punkty.

Mecz pomiędzy drużynami: Zaglebie Sosnowiec oraz Arka Gdynia

W niedzielnym starciu I ligi, Zaglebie Sosnowiec podejmowało na swoim terenie drużynę Arki Gdynia. Mecz odbył się na stadionie ArcelorMittal Park o godzinie 17:00.

Relacja z meczu

Mecz rozpoczął się nietypowo szybkim trafieniem Zaglebie Sosnowiec. Już w 2 minucie, M. Ziemann zaskoczył bramkarza rywali, ustalając wynik na 1-0. Jednak piłkarze Arki Gdynia szybko odpowiedzieli, gdy K. Czubak w 25. minucie doprowadził do wyrównania 1-1. Wynik ten utrzymał się do przerwy, a obie drużyny walczyły zacięcie o kolejne bramki.

Drugą połowę rozpoczęto ze zwiększoną intensywnością. Zawodnicy obu drużyn za wszelką cenę próbowali zdobyć bramkę prowadzącą. Ostatecznie to Arka Gdynia okazała się skuteczniejsza. K. Czubak ponownie wpisał się na listę strzelców w 89. minucie, ustalając wynik na 1-2. W doliczonym czasie gry, M. Marcjanik zapewnił drużynie z Gdyni zwycięstwo, strzelając bramkę na 1-3.

Mecz nie obył się bez emocji, a sędzia zmuszony był pokarać zawodników obu drużyn żółtymi kartkami. Dla gospodarzy kartki otrzymali K. Bilinski w 22. minucie oraz D. Jonczy w 81. minucie. Natomiast w drużynie Arki Gdynia kartki żółte otrzymali J. Gol w 45. minucie oraz M. Marcjanik w 74. minucie.

Obie drużyny zakończyły mecz w pełnym składzie, nie otrzymując żadnej czerwonej kartki. Następne mecze dla Zaglebie Sosnowiec to starcia z Miedz Legnica, Chrobrym Głogów oraz Motorem Lublin. Natomiast Arka Gdynia zmierzy się z Lechią Gdańsk, GKS Katowice oraz Lechem Poznań.